Hall of Fame

Class of 1976

Bobby Adams-  Baseball

Ed Carcelli-  Football

Tom Chako-  Football

Rich Coppola-  Basketball

Tommy Evans-  Football

Andy Fabis-  Football

John Gentile-  Football

Howard Heldman-  Honorary Coach 

Bubby Heldman-  Basketball

Andy Kosko-  Baseball

Dr. Tom Macejko-  Football

Dr. Jim Paris-  Football 

Dave Pavalansky-  Football

Denny Snell-  Coach 

Bernie Skvarka-  Football

Luke Suber-  Football

Vince Suber-  Basketball

Tom Walsh-  Track

Class of 1979

Paul Anderson-  Football

Steve Belechik-  Football

Edward Craft-  Basketball

Dr. Donald Dixon-  Basketball

Nick Gentile-  Football

Leroy Lewis-  Football

John Myers-  Basketball

Joe Paris-  Honorary 

Tom Steele-  Basketball 

Ray Swansinger-  Track 

Dr. Dan Toriello-  Football

Ray Yurick-  Football 

Gary Zetts-  Football 

Class of 1982

Martin Booher-  Football 

Tony Carbon-  Football 

Bob Commings-  Coach 

Frank Harnutovsky-  Track

Jerry Lucas-  Football

Wally McDonald-  Football

John Minghetti-  Basketball

Jennie Kanna Pearl-  Basketball

Bryan Pittman-  Football

Paul Ringos-  Baseball

Bill Socash-  Football

Class of 1985

Dave Barone-  Football

Vince Barone-  Football

Joe Bartolovich-  Football

Ben Bruno-  Football

John Daliman-  Trainer

Otes Dolney-  Football

Mike Dugas III-  Track

George Istvan-  Football

Don McPhee-  Basketball 

Thyril Moore-  Tennis

Harold Ondra-  Basketball

Bob Raybuck-  Baseball

John Siskowic Jr.-  Football

George Smith Jr.-  Track  

Class of 1988

Frank Bartolovich-  Baseball

Bonnie Beachy-  Basketball

Max Belchyk-  Football

Tony Clemente-  Football

Dick Creed-  Special

Jim Gentile-  Football

Carl Iaacs-  Football

Ron Jonda-  Baseball

Ron Lynn-  Special

Bob McPhee-  Basketball

Bruce Murphy-  Football

Dave Pittman-  Football

Mike Repasky-  Basketball

Ann Roskos-  Basketball

John Rouse-  Football

Woody Sicafuse-  Football

John Siskowic Sr.-  Coach, Athletic Director 

Chuck Slaven-  Football

John Spano Sr.-  Track 

Sonny Vlosich-  Football

Class of 1991

Terri Birch-  Basketball

Tony Clemente Jr.-  Football

Tony Fire-  Football

Dave Henderson-  Basketball

Dave Kessler-  Football

Ted Kurz-  Football

Neil Lawn-  Football

Ron Lawn-  Football

Anthony Mediate-  Basketball

Ray Perry-  Football

Richard Prest-  Contribution

Jesse Sanders-  Track

Rich Zaluski-  Baseball

Bob Zetts-  Baseball

Tom Zetts-  Football

Philip Murphy-  Basketball

Class of 1997

Glenn Fabis-  Football

Missy Gentile Franklin-  Basketball

Ken George-  Baseball

Don Ginnetti-  Football

Rick Kosek-  Baseball

Bill Kozak-  Baseball

Tony Lariccia-  Special

Ed Marsh-  Baseball

Dan Morris-  Football

Bob Muzina-  Football

Clifton Payne-  Football

Pete Pirone-  Coach

Bill Pitman-  Football

Murphy Ray-  Track

Mickey Sikora-  Football

Bob Spano-  Track  

Class of 2000

Harry Blangero-  Football

Jim Brennard-  Football

Sam Denmeade-  Football

Greg Ekoniak-  Football 

John Gerak-  Football

John Hritz-  Coach

Robert Ingram-  Baseball

Jon Jacubec-  Basketball

Sherry Lancy Jarvie-  Gymnastics

George Kerlek-  Coach

Rich McGraw-  Football 

Philip Murphy-  Basketball

Bob Newberry-  Football

Mike Nottoli-  Baseball

Chip Olenick-  Golf

Frank Pirone-  Football

Dave Smith-  Football

Leona Spay-  Track 

Mike Zaluski-  Baseball

Class of 2004

Rick Beachy-  Tennis, Cross Country, Track

Nick Blinsky-  Football

Jim Fox-  Football, Basketball

David Gura-  Football

Dale Heryavec-  Football

Tony Jordan-  Cross Country, Track

Jody Lisko-  Track

Bob McCollum-  Football

Chris Miner-Franz-  Basketball

Monte Morris-  Baseball, Golf, Basketball

Pat Naples-  Football

Susan L. Parker-  Softball, Tennis

Michelle Pezzuto-Replogic-  Basketball

Alanne Rouse-Newell-  Track 

Dom Simione-  Football

Jim Visingradi-  Contributor

Duane Pendry Wells Sr.-  Track 

Jack White-  Cross Country, Track 

Class of 2008

Patty Fitzpatrick Balint-  Basketball

George Lancaster-  Football

James E. Lanzo-  Football

Dan Lewis-  Football

Mike Majzun-  Basketball

Mark McCann-  Football

Larry Miner-  Golf 

Jim Musolino-  Football

Sam Muto-  Football

Tracy Pearson-  Track

Pete Pirone Jr.-  Football

John Pokopatz-  Basketball

Maria-Saltsman Robinson-  Golf

Rosanne Scott-  Basketball

Pete Vargin-  Football  

Class of 2014

Dom Anzevino-  Football, Baseball

Tim Denmeade-  Football

Joe Fuline-  Coach

Mark Horvath-  Football

Suzanne Lisko Dragus-  Track

Sandy Martin-  Basketball

Rick McFadden-  Football, Basketball 

Micheal Morris-  Football, Golf, Baseball

April Mottram Hynes-  Cross Country, Track                                                                 

Murphy Ray-  Football

Walter Reyes-  Football

Katy Shurilla-  Bowling 

Frank Tombo-  Football, Baseball

Patrick Watt-  Baseball

Christie Zetts McFadden-  Basketball, Track

Joe Zumpella-  Golf, Baseball 

Class of 2017

Vince Casey-  Football, Baseball 

Kathy Prest-  Basketball 

John Mikulas-  Football 

Tina Palumbo-  Softball

Jacquie Trevis-  Track

Eric Anderson-  2004 Boys 4×100-  Track   

Ty Campana-  2004 Boys 4×100-  Track   

Justin Penson-  2004 Boys 4×100-  Track  

Larry Wylie-  2004 Boys 4×100-  Track